Aktualności

Najnowsze wieści ze stowarzyszenia

Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu

Jesteśmy po to, aby głos branży transportowej był mocniejszy i został usłyszany przez polski rząd. Potrzebujemy regulacji polskiego rynku transportowego jak tlenu. Jesteśmy pierwszą organizacją transportową w Polsce, która reprezentuje faktyczne potrzeby Przewoźników. Stowarzyszenie APT tworzą ludzie ze świata polskiego transportu, którym zależy na konsolidacji i lepszej kondycji naszej branży. Transportowcy, którzy już nam zaufali, wiedzą, że chcemy realnej zmiany i możemy wspólnie zrobić więcej.


Transport w Polsce jest największą branżą, ale niestety bardzo rozdrobnioną. Stowarzyszenie APT zmieni ten stan rzeczy. Polski transport powinien być silny i musi być zintegrowany. Będziemy lobbować za zmianami legislacyjnymi dla transportu, aby było łatwiej w Polsce prowadzić naszą działalność gospodarczą. Już wystarczy przepisów przeszkadzających nam w codziennej pracy i tych niedostosowanych do specyfiki sektora transportowego oraz dzisiejszych czasów.

W Polsce istnieje około 200-tu tysięcy firm zajmujących się transportem ciężkim oraz dodatkowo drugie tyle firm zajmujących się transportem do 3,5 tony, tzw. Busiarzy.

Za stowarzyszeniem stoją nie tylko firmy transportowe, ale również bardzo dużo firm i branż uzależnionych od transportu tj. serwisy ciężarówek, salony sprzedaży aut ciężarowych, sklepy z częściami samochodowymi, firmy paliwowe, producenci opon i tachografów.

W 2022 roku cały sektor transportu, spedycji i logistyki pod względem przychodów został oszacowany na 375 miliardów złotych. Pod względem PKB nasz sektor odpowiada za 7 % polskiej gospodarki, a pod względem zatrudnienia to 6,5 % rynku pracy:
- Integracja polskiej branży transportowej
- Lobbowanie na rzecz polskiego transportu
- Prace nad zmianami legislacyjnymi usprawniającymi sektor transportowy

Istniejące w Polsce stowarzyszenia transportowe działają wyłącznie dla własnych korzyści finansowych, nie dbają o konsolidacje środowiska transportowego i nie spełniają postulatów polskich Przewoźników. Dodatkowo nasz rząd nie traktuje nas poważnie, pomimo tak poważnego wkładu w polskie PKB oraz byciu w czołówce europejskiego rynku transportowego. Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu zmieni stan faktyczny naszej branży. Musimy zacząć być traktowani poważnie, a może w końcu powstanie w Polsce Ministerstwo Transportu.

Branżą transportową interesują się od niedawna takie branże jak ubezpieczeniowa i prawna, z którymi już podjęliśmy współpracę.

Z powodu podziałów w polskiej branży transportowej przedstawiciele naszego rządu nie otrzymują informacji o prawdziwych problemach polskich Przewoźników. Domniemamy, że „dzięki temu” wszyscy uważają, że polski transport ma się bardzo dobrze. Mamy za sobą już spotkanie w polskim parlamencie w ramach prac komisji ustawodawczej, gdzie poruszaliśmy kwestię zmiany przepisów dotyczących diet w transporcie krajowym i międzynarodowym. Planujemy kolejne spotkania z przedstawicielami naszego społeczeństwa przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy wszystkie firmy transportowe działające na terenie Polski. Przewoźników, spedytorów i logistyków. Wszystkich zainteresowanych z branż okołotransportowych. A także producentów, którzy posiadają transport na potrzeby własne.

 

za: https://etransport.pl/partner,189,stowarzyszenie_ambasador_polskiego_transportu.html

Dołącz do nas w social mediach

Image
Image

Adres Stowarzyszenia

59-307 Raszówka
ul. Witosa 3B

Skontaktuj się z nami

zadzwoń: 608 221 991
napisz e-mail

Wsparcie

Prowadzisz firmę branży transportowej i potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z nami!