Aktualności

Najnowsze wieści ze stowarzyszenia

Zaczyna się walka o polski transport Jakich zmian domaga się branża?

Branża TLS jest najsilniejszą gałęzią polskiej gospodarki oraz europejskim liderem. Niestety w ostatnich latach wiele czynników sprawia, że kryzys zwłaszcza u przewoźników, pogłębia się. Niekorzystne przepisy unijne, sytuacja na wschodniej granicy, czekające zmiany w związku z zaostrzeniem limitów emisji dwutlenku węgla, także w transporcie ciężkim, przyczyniają się do nerwowej sytuacji oraz potrzeby reakcji ze strony Ministerstwa Infrastruktury.

– Jako część świata transportu, który wspieramy od wielu lat, nie mogliśmy dłużej biernie czekać. Przykre jest to, że istniejące do tej pory stowarzyszenia, nie zareagowały zupełnie, gdy zmieniały się przepisy np. dotyczące diet zagranicznych dla kierowców (niezgodne z polską konstytucją), ani w zasadzie w żadnej innej sprawie, która przyczyniła się do kryzysu. Dlatego powołaliśmy Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu i udaliśmy się z konkretnymi postulatami do Ministerstwa Infrastruktury – mówi Wojciech Romaniuk, prezes MaWo Group oraz współzałożyciel SAPT.

Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu powstało po to, aby bronić polskich Przewoźników. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców transportowych do kontaktu i zapisywania się w nasze szeregi. Nie pobieramy żadnych składek. Jesteśmy organizacją non-profit.

Napisz do SAPT:

kontakt@ambasadorpolskiegotransportu.pl

https://brief.pl/zaczyna-sie-walka-o-polski-transport-jakich-zmian-domaga-sie-branza/

Dołącz do nas w social mediach

Image
Image

Adres Stowarzyszenia

59-307 Raszówka
ul. Witosa 3B

Skontaktuj się z nami

zadzwoń: 608 221 991
napisz e-mail

Wsparcie

Prowadzisz firmę branży transportowej i potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z nami!